TG-AH486-150-150-5.0-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
DataSheet
TG-AH486-150-150-5.0-0 PDF
Type Description
Series:H48-6
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.2W/m-K