TG-A38KX-190-140-0.5
Description
THERMAL PAD 190X140MM BLUE
DataSheet
TG-A38KX-190-140-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A38KX
Shape:Rectangular
Outline:190.00mm x 140.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.8W/m-K