DC0001/06-TG-A482K-0.1-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 41.91MM X 28.96MM RED
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
DC0001/06-TG-A482K-0.1-0 PDF
Type Description
Series:H48-2K
Package:Box
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Die-Cut Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:41.91mm x 28.96mm
Thickness:0.0039" (0.100mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K