SUPERTHERMAL-A072-20-02-1400-1400
Description
PAD SUPER A072 2MM 140X140MM
DataSheet
SUPERTHERMAL-A072-20-02-1400-1400 PDF
Shape:Square
Outline:140.00mm x 140.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Black-Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:7.2W/m-K