LI2000-50M-320-0.15
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 50MX320MM W/ADH WHITE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
LI2000-50M-320-0.15 PDF
Type Description
Series:Li-2000
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Tape, Roll
Shape:Rectangular
Outline:50.00m x 320.00mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Ethylene Vinyl Acetate Copolymer (EVA)
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.0W/m-K