TG-A3500F-160-160-4.0
Description
THERMAL PAD 160X160MM YELLOW
DataSheet
TG-A3500F-160-160-4.0 PDF
Type Description
Series:TG-A3500F
Shape:Square
Outline:160.00mm x 160.00mm
Thickness:0.157" (4.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K