TG-A6200-40-40-4.0
Description
THERM PAD A6200 40X40X4MM
DataSheet
TG-A6200-40-40-4.0 PDF
Type Description
Series:TG-A6200
Shape:Square
Outline:40.00mm x 40.00mm
Thickness:0.157" (4.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.2W/m-K