TG-A20KX-385-285-2.5
Description
THERMAL PAD 385X285MM DARK GREY
DataSheet
TG-A20KX-385-285-2.5 PDF
Type Description
Series:TG-A20KX
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:385.00mm x 285.00mm
Thickness:0.0984" (2.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K