TG-A3500-325-325-3.0
Description
SILICONE THERMAL PAD 325X325X3.0
DataSheet
TG-A3500-325-325-3.0 PDF
Type Description
Series:TG-A3500
Shape:Square
Outline:325.00mm x 325.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K