TG-AL373-150-150-1.0-1A
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH YLW
DataSheet
TG-AL373-150-150-1.0-1A PDF
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K