TG-AL375-320-320-3.0-1A
Description
THERM PAD 320MMX320MM W/ADH GRAY
DataSheet
TG-AL375-320-320-3.0-1A PDF
Type Description
Series:L37-5
Shape:Square
Outline:320.00mm x 320.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.6W/m-K