Q3-0.005-00-43
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM BLACK
DataSheet
Q3-0.005-00-43 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K