TG-AL373-300-300-5.0-1A
Description
THERM PAD 300MMX300MM W/ADH YLW
DataSheet
TG-AL373-300-300-5.0-1A PDF
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:300.00mm x 300.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.7W/m-K