TG-A1450-10-10-2.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD A1450 10X10X2MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A1450-10-10-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A1450
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:10.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Red
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:14.5W/m-K