LI98-1120-12-0.15
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 1.12MX12MM W/ADH WHITE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
LI98-1120-12-0.15 PDF
Type Description
Series:Li-98
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Tape, Roll
Shape:Rectangular
Outline:1.12m x 12.00mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Acrylic Elastomer
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:0.9W/m-K