V833-100-80-0.2
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
PHASE CHANGE MATERIAL 100X80X0.2
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
V833-100-80-0.2 PDF
Type Description
Series:TG-V833
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Phase Change Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:100.00mm x 80.00mm
Thickness:0.0079" (0.200mm)
Material:Phase Change Compound
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.3W/m-K