TG-A6200-100-100-1.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
SILICONE THERMAL PAD 100X100X1.0
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A6200-100-100-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A6200
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.2W/m-K