TG-A38KF-285-190-0.5
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERMAL PAD 285X190MM BLUE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A38KF-285-190-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A38KF
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:285.00mm x 190.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.3W/m-K