TG-A2030-150-150-5.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM WHITE
DataSheet
TG-A2030-150-150-5.0 PDF
Type Description
Series:TG2030
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K