TG-A3500-30-30-1.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD A3500 30X30X1MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A3500-30-30-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A3500
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:30.00mm x 30.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K