TG-A4040-150-150-1.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A4040-150-150-1.0 PDF
Type Description
Series:TG4040
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.0W/m-K