TG-A20KF-385-285-1.5
Description
THERMAL PAD 385X285MM DARK GREY
DataSheet
TG-A20KF-385-285-1.5 PDF
Type Description
Series:TG-A20KF
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:385.00mm x 285.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K