TG-A4500-100-100-2.5
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
SILICONE THERMAL PAD 100X100X2.5
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A4500-100-100-2.5 PDF
Type Description
Series:TG-A4500
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.0984" (2.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Purple
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.5W/m-K