TG-A1250-100-100-2.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
SILICONE THERMAL PAD 100X100X2.0
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A1250-100-100-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A1250
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Green
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:12.5W/m-K