TG-A6200-20-10-1.0
Description
THERMAL PAD 20X10MM BLUE
DataSheet
TG-A6200-20-10-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A6200
Package:Box
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:20.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.2W/m-K