BP800-0.005-00-1212
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
BP800-0.005-00-1212 PDF
Type Description
Series:Bond-Ply® 800
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Sheet, Tape
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Acrylic
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Granite
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:0.8W/m-K