TG-A373L-100-100-10.0-0
Description
THERM PAD 100MMX100MM YELLOW
DataSheet
TG-A373L-100-100-10.0-0 PDF
Type Description
Series:L37-3L
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.394" (10.00mm)
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.5W/m-K
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 9876-15 3
3M 9876-15 3" X 10M
THERMALLY CONDUCTIVE 3" X 10M