TG-A1780-10-10-2.0
Description
THERM PAD A1780 10X10X2MM
DataSheet
TG-A1780-10-10-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A1780
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:10.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:17.8W/m-K