TG-T1000-325-325-0.5
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERMAL TAPE 325X325MM BLUE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-T1000-325-325-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-T1000
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Tape
Shape:Square
Outline:325.00mm x 325.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Acrylic Elastomer
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.0W/m-K