TG-A20KF-190-140-1.5
Description
THERMAL PAD 190X140MM DARK GREY
DataSheet
TG-A20KF-190-140-1.5 PDF
Type Description
Series:TG-A20KF
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:190.00mm x 140.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K