TG997-288-192-2.5
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 288MMX192MM BLUE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG997-288-192-2.5 PDF
Type Description
Series:TG997
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:288.00mm x 192.00mm
Thickness:0.0984" (2.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.4W/m-K