TG-A373F-50M-320-0.3-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 50MX320MM YELLOW
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A373F-50M-320-0.3-0 PDF
Type Description
Series:L37-3F
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Roll
Shape:Rectangular
Outline:50.00m x 320.00mm
Thickness:0.0120" (0.305mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.4W/m-K