TG-A38KX-285-190-2.5
Description
THERMAL PAD 285X190MM BLUE
DataSheet
TG-A38KX-285-190-2.5 PDF
Type Description
Series:TG-A38KX
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:285.00mm x 190.00mm
Thickness:0.0984" (2.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.8W/m-K