TG-A126X-300-300-0.5
Description
THERM PAD 300MMX300MM GRAY
DataSheet
TG-A126X-300-300-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A126X
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:Multi
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:250.00mm x 250.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:12.6W/m-k