TG-A3500-5-5-0.5
Description
THERM PAD A3500 5X5X0.5MM
DataSheet
TG-A3500-5-5-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A3500
Shape:Square
Outline:5.00mm x 5.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K