TG-A20KF-285-190-0.5
Description
THERMAL PAD 285X190MM DARK GREY
DataSheet
TG-A20KF-285-190-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A20KF
Shape:Rectangular
Outline:285.00mm x 190.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.8W/m-K