SOFTFLEX-E038-20-02-0762-0762
Description
PAD SOFTFLEX E038 2MM 3X3"
DataSheet
SOFTFLEX-E038-20-02-0762-0762 PDF
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:76.20mm x 76.20mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.8W/m-K