TG-A4500-40-40-1.0
Description
THERM PAD A4500 40X40X1MM
DataSheet
TG-A4500-40-40-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A4500
Shape:Square
Outline:40.00mm x 40.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Purple
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.5W/m-K