TG-A38KF-385-285-0.8
Description
THERMAL PAD 385X285MM BLUE
DataSheet
TG-A38KF-385-285-0.8 PDF
Type Description
Series:TG-A38KF
Shape:Rectangular
Outline:385.00mm x 285.00mm
Thickness:0.0310" (0.787mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.3W/m-K