TG-A486C-640-320-0.5-0
Description
THERM PAD 640MMX320MM GRAY
DataSheet
TG-A486C-640-320-0.5-0 PDF
Type Description
Series:H48-6C
Package:Box
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:640.00mm x 320.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.2W/m-K