TG-A6200-20-20-0.5
Description
THERM PAD A6200 20X20X0.5MM
DataSheet
TG-A6200-20-20-0.5 PDF
Type Description
Series:TG-A6200
Shape:Square
Outline:20.00mm x 20.00mm
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.2W/m-K