H48-6R-18-18-0.5-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
H48-6R CUSTOM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
H48-6R-18-18-0.5-0 PDF
Type Description
Series:H48-6
Package:Bag
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:18.00mm x 18.00mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.4W/m-K