TG-APC93-150-150-4.0-0
Description
NON-SILICONE THERMAL PAD 150X150
DataSheet
TG-APC93-150-150-4.0-0 PDF
Type Description
Series:PC93
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.157" (4.00mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.1W/m-K