TG-AH486-150-150-10.0-1A
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH GRAY
DataSheet
TG-AH486-150-150-10.0-1A PDF
Type Description
Series:H48-6
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.394" (10.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.2W/m-K