SOFTFLEX-D021-30-01-0762-0762
Description
PAD SOFTFLEX D021 3MM 3X3"
DataSheet
SOFTFLEX-D021-30-01-0762-0762 PDF
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:76.20mm x 76.20mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.1W/m-K