TG-A20KX-190-140-2.0
Description
THERMAL PAD 190X140MM DARK GREY
DataSheet
TG-A20KX-190-140-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A20KX
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:190.00mm x 140.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K