SOFTFLEX-D021-20-01-4000-2000
Description
PAD SOFTFLEX D021 2MM 400X200MM
DataSheet
SOFTFLEX-D021-20-01-4000-2000 PDF
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:400.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.1W/m-K