SP900S-0.009-00-114
Description
THERM PAD 24MMX21.01MM PINK
DataSheet
SP900S-0.009-00-114 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-218, TO-220, TO-247
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:24.00mm x 21.01mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K