GP1500R-0.020-02-0816
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM BLACK
DataSheet
GP1500R-0.020-02-0816 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 1500R
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.5W/m-K