SP900S-0.009-00-105
Description
THERM PAD 36.83MMX21.29MM PINK
DataSheet
SP900S-0.009-00-105 PDF
Part Status:Active
Usage:SIP
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:36.83mm x 21.29mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K